Osiedle Brańskiego

Forum powstałe dla ułatwienia komunikacji pomiędzy mieszkańcami wspólnot mieszkaniowych z ul. Brańskiego w Rudzie Śląskiej

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-02-24 11:47:21

Cuma
Aktywista
Windows 7Internet Explorer 11.0

Tereny okołoosiedlowe

Zakładam taki wątek, nie dotyczy on bezpośrednio naszego osiedla, tylko terenów przylegających.

A chciałbym podjąć temat pasu ziemi między osiedlem a szkołą - łącznik Narcyzów z Chryzantem. Obecnie rozjeżdżają to samochody, a jest to popularny teren na spacery, dojście do szkoły, ale także najkrótsza droga dojścia do niektórych miejsc. Zarówno ja jak i w zasadzie niemal wszyscy z którymi o tym rozmawiałem chciało by aby tam przypadkiem nie powstała droga. Miasto planuje utworzyć tam ciąg pieszo-rowerowy, jednak dla pewności będzie podobno składana petycja. Myślę jednak że warto było podziałać aby już teraz postawiono tam jakieś słupki, ponieważ teren jest tak rozjeżdżony że ciężko przejść. Niektórzy też tam nieźle pędzą, a raz w ciągu 10 minut naliczyłem 20 dzieci idących do szkoły, więc zbyt bezpieczne to nie jest. A błoto nanosi się też na Narcyzów także przy naszej furtce.


Budynek 61A

Offline

#2 2017-02-24 14:48:20

BasiaK
Aktywista
Windows 7Firefox 51.0

Odp: Tereny okołoosiedlowe

W tym temacie , jak i chodnika, który wreszcie będzie działam od dwóch lat razem z Panią Tobiszowską - radną dzielnicy Ruda . Pisałam pisma , zbierałam podpisy i mam zapewnienie władz miasta, że będą pieniądze na trakt rowerowo- pieszy (nie droga!!!!) . Może nawet już w tym roku wygospodarują środki. Jak będę coś więcej wiedzieć, podzielę się informacjami.

Wiadomość dodana po 07 min 36 s:
Wątek taki istnieje "zmiany poza osiedlem"


57a

Offline

#3 2018-11-30 14:10:35

j23
Aktywista
WindowsChrome 70.0.3538.110

Odp: Tereny okołoosiedlowe

tak informacyjnie - pierwotny termin zakończenia budowy ronda przy naszym wyjeździe z Brańskiego na Wolności był planowany na dzisiaj [dblpt]D
jak to zawsze bywa z robotami drogowymi w naszym kraju - nie udało się (pewno nikt nie przewidział, że tak długo będzie ładna pogoda - więc nie dało się pracować...)
obecnie zaplanowany termin to koniec stycznia

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka